X
تبلیغات
زولا

در یک تقسیم بندی کلی، داروهای مصرفی برای درمان ارتروز زانو را در 6 گروه اصلی قرار می دهند. ابتدا این 6 گروه آورده شده و سپس هر گروه طی سؤال جدگانه، توضیح داده خواهند شد.

ردیف

گروه دارویی

فایده یا دلیل به کار بردن دارو

1

مسکن های ساده مثلاستامینوفن

کنترل درد

2

داروهیا ضددرد غیر کورتونی مثل بروفن-دیکلوفناک

از بین بردن درد+ کنترل سایر علائم به علت خاصیت ضدالتهابی

3

کورتون های داخل مفصلی مثل متیل  پردنیزلون

کنترل موضعی علائم بالینی

4

مواد اسکلروز کننده داخل مفصلی

کنترل درد به واسطه ی از بین بردن غشاء سینوویم و سینویت

5

حمایت کننده های غضروف (خوراکی- داخل مفصلی)

کنترل علائم و کاهش پیشرفت آسیب غضروف

6

دراوهای ضد افسردگی و سایر داروها

کنترل درد

هدف از کاربرد داروها در ارتروز، ابتدا کنترل درد و سپس درمان  علائم بالینی ارتروزز متعدد مثل التهاب، قرمزی و تورم مفصل زانو ذکر شده است. داروها با مکانیزم های مختلف در درمان آرتروز به کار می روند.

بعضی از آن ها تنها خاصیت ضد درد دارند و بعضی علاوه بر خاصیت ضد درد داشتن با مهار مکانیزم های التهابی، بعضی از علائم بالینی آرتروز مربوط به التهاب مثل تورم، قرمزی و محدودیت حرکتی مفصل را کنترل می کنند. بعضی از داروها به طور سیستمیک و خوراکی استفاده می شوند، بعضی به صورت تزریق داخل مفصلی.

بعضی پرده سینوووم را از بین می برند و بعضی به بازسازی  غضروف مفصلی کمک می کنند. بعضی از داروها، با کنترل مرکزی درد، به کاهش درد ارتروز کمک می کنند که داروهای ضدافسردگی مثل آمی تریپتیلین و... در این گروه قرار می گیرند.

لازم به توضیح است که برای یک بیمار نیازی به استفاده همزمان و از تمام داروها نیست. پزشک پس از شنیدن شکایات بیمار و معاینه مفصل یا مفاصل گرفتار، بسته به شدت بیماری و میزان ناتوانی ایجاد شده برای او، یک یا چند دارو انتخاب کرده برای بیمار آغاز می کند.

درکلینیک تخصصی دکتر نیاستی  علاوه  دردرمان  داروئی بیماران با  ارتروز  زانو  از  تکنیکهای  پیشزفته  بروز و  بدون جراحی  جهت درمان و کنترل  ارتروز  زانو  هم  بهره گیری می شود از جمله  انها  لیزر  درمانی  پرتوان جهت  کنتل  درد و التهاب  در ناحیه  زانو  با  ارتروز  زانو  - همچنین  مگنت  درمانی  جهت کنتل  دردر زانو  ردبیماران  با  ارتروز زانو و همچنین  طب  سوزنی  با  زوشهای  مدرن و  به  روز  جهت  درمان ارتروز  زانو  بکار  گرفته می شود.

ادرس مطب: کزمانشاه پارکینگ شهر داری  خیابان حاج محمد تقی ساختمان  ابن سینا طبقه  اول  تلفن:08337212444

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.