X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
از انتهای پایینی عصلات پرونئالکه در پشت ساق است تاندونی خارج میشود که از پشت قوزک خارجی عبور کرده و در لبه خارجی پا سیر میکند. دو عضله به نام ها پرونئال بلند و پرونئال کوتاه وجود دارند. تاندون پرونئال بلند بعد از عبور از پشت قوزک خارجی به کف پا رفته و به  متاتارس اول پا ( متاتارس مربوط به انگشت شست پا) متصل میشود.

تاندون پرونئال کوتاه از پشت قوزک خارجی عبور کرده و به متاتارس پنجم پا ( متاتارس مربوط به انگشت کوچک) منصل میشود. وظیفه این دو تاندون خم کردن مچ پا به پایین ( همان کاری که در هنگام ایستادن به روی پنجه پا انجام میدهیم) و چرخش مچ پا به بیرون است.


864
تاندون پرونئال در پشت قوزک خارجی است

التهاب تاندون پرونئال بیماری است که بر اثر کار کشیدن بیش از حد از تاندون پرونئال ایجاد میشود. این کشش و التهاب ممکن است بصورت ناگهانی و بر اثر وارد شدن ناگهانی یک نیروی بزرگ به پا ایجاد شود و یا ممکن است بتدریج و در طول چند هفته تا چند ماه و بر اثر وارد شدن کشش های مداوم به تاندون بوجود آید. فشار و کشش زیاد به این تاندون موجب آسیب به آن و ایجاد پارگی های میکروسکوپی در آن میشود.


864 1

864 2

بتدریج الیاف محکم تشکیل دهنده تاندون خاصیت خود را از دست داده و ضعیف میشوند. بدنبال این حالات تاندون ملتهب میشود. افراد مسن بیشتر در معرض این بیماری هستند چون در سنین بالا تاندون ها ضعیف تر میشوند و بنابراین زودتر آسیب میبینند.

 

علائم تاندنیت یا التهاب تاندون پرونئال چیست

مهمترین آنها عبارتند از

  • درد و تورم در سمت خارج و پشت قوزک خارج پا
  • درد در حین فعالیت بیشتر شده و با استراحت کم میشود
  • درد با فشار دادن تاندون پرونئال در پشت قوزک خارجی بیشتر میشود
  • وقتی مچ پای بیمار را با دست به سمت داخل میچرخانیم درد بیشتر میشود
  • وقتی بیمار خودش مچ پایش را به سمت خارج میچرخاند درد بیشتر میشود
  •  عضلات پشت ساق سفت هستند.

در کلینیک دکتر نیاستی  با  روش درمان ی  لیزر تراپی پرتوان  و مگنا تراپی   به  بیمارا  جهت  کنترل  درد و  کاهش  التهاب   زباطهائی که  از  کناز خارجی  مچ پا حرکت می کند کمک فراوانی می شود 


ادرس مطب: مازندران _ تنکابن _ میدان شهید شیرودی _ جنب اداره ی آموزش و پرورش _ ساختمان پارس _ طبقه ی دوم _ واحد ۱۸

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.