X
تبلیغات
زولا

در تنگی کانال نخاعی بنابه عللی فضای استخوانی درون مهره تنگ شده و در نتیجه به ریشه های عصبی که درون این فضل قرار دارند فشار وارد میشود. این فشار موجب بروز علائم ناشی از بیماری میشوند.

 

درمان غیر جراحی تنگی کانال نخاع کمری چیست

گرچه این درمان ها فضای مورد نیاز عصب را برای آن بیشتر نمیکنند ولی بسیاری از بیماران با این درمان ها احساس راحتی بیشتر میکنند. مهمترین آنها عبارتند از :

199 1
کانال نخاعی طبیعی

 

199 2
کانال نخاعی تنگ شده

 

  • درمان فیزیکی : شامل انجام نرمش هایی برای افزایش قدرت انعطاف ستون مهره و افزایش قدرت عضلات شکم و عضلات اطراف ستون مهره
  • کشش ستون مهره : تاثیر آن در افراد مختلف متفاوت است و همه به آن عقیده ندارند
  • دارو های ضد التهاب : مثل بروفن یا  سلکسیب با کاهش التهاب در اطراف عصب میتوانند شدت علائم را کاهش دند.
  • تزریق کورتیکوستروئید : با تزریق این داروها در اطراف نخاع به توسط پزشک معالج ممکن است التهاب کاهش پیدا کرده و درد و علائم حسی کمتر شوند.
  • طب سوزنی : در  افراد درد و علائم را کاهش دهد.و  باعث کنترل  علائم  بیمار و بهبودفعالیت  و فعالیت روزانه  بیمار  می شود به  کلینیک دکتر نیاستی همه روزه بیماران زیادی جهت درمان  تنگی کانال نخائی  مراجعه می کنند.
  • مانیپولاسیون : ممکن است در بعضی افراد بتواند درد را کاهش دهد
  • لیزر درمانی : باعث افرایش  خونرسانی و  کاهس  التهاب  اطراف  ریشه های  اعصاب  سیاتیک که ناشی  از  تنگی  کانال نخاعی اسیب  دیده اند  می شود در کلینیک لیزر پرتوان دکتر نیاستی از تجهیزات  پیشرفته  روز دنیا جهت درمان  بیماران  با  تنگی  کانال نخاعی  استفاده  می  شود.


 درمان جراحی تنگی کانال نخاع کمری چیست

 در افرادی که به درمان های غیر جراحی جواب کافی نمیدهند و درد و علائم حسی زندگی روزمره آنها را مختل کرده است استفاده میشود. دو نوع درمان جراحی برای این بیماران استفاده میشود.

  • لامینکتومی Laminectomy : در این روش قسمتی از استخوان های طبیعی مهره، استخوان های اضافی تشکیل شده و لیگامان های کلفت شده خارج میشوند. این جراحی را دکمپرشن Decompression هم میگویند چون موجب رفع فشار و کمپرشن از روی اعصاب میشود.
  • جوش دادن با فیوژن مهره ها Spinal fusion : در کسانی انجام میشود که در آنها سائیدگی مفاصل بین مهره ای موجب ناپایداری مهره ها شده است. در این روش جراحی بعد از دکمپرشن و برداشتن فشار از روی اعصاب، مهره های مجاور به هم جوش داده میشوند. در این روش از پیوند استخوان و از وسایل فلزی مانند پیچ و میله ممکن است استفاده شود تا مهره ها زودتر و بهتر جوش بخورند.

ادرس مطب:کرمانشاه پارکینگ شهرداری خیابان حاج محمد تقی  ساختمان ابن سینا طبقه  اول  تلفن:08337212444

 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.